InMeus

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
InMeus

μουσική, ποίηση, ζωγραφική, φωτογραφία, τέχνες, φιλοσοφία, κινηματογράφος, χορός,θέατρο

Αναζήτηση

Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Πρόσφατα Θέματα

» Dark Side of the Moon
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΠεμ Σεπ 16, 2010 7:41 pm από vasia astrafti

» InMeus Radio On Air
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΠεμ Σεπ 16, 2010 4:03 pm από vasia astrafti

» Βρέθηκε χάσκυ με τσιπ στη Σταυρούπολη της Θεσσαλονίκης...παρακαλώ προωθείστε...
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 01, 2010 2:40 pm από vasia astrafti

» glamournessmygod
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΠαρ Οκτ 09, 2009 4:18 am από vasia astrafti

» Λίστα φίλων & ανεπιθύμητων-friends & foes list
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΠαρ Σεπ 25, 2009 6:53 pm από vasia astrafti

» Ζήτηση εργασίας
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2009 10:14 pm από vasia astrafti

» Προσφορά Εργασίας
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2009 10:13 pm από vasia astrafti

» Αναβάθμιση Φόρουμ.
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΤετ Ιουν 10, 2009 9:15 pm από vasia astrafti

» Rybak Alexander
μοναξια και μοναχικοτητα Icon_minitimeΤρι Ιουν 09, 2009 4:04 pm από vasia astrafti

InMeus Radio On Air

Εικονοθήκη


μοναξια και μοναχικοτητα Empty

Παρόντες χρήστες

1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας


[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 62, στις Τρι Ιαν 02, 2018 5:41 pm

Νέα Μηχανή αναζήτησης

Δοκιμάστε τη...γράψτε την ημερομηνία γέννησής σας,τοποθεσίες,μαθηματικές πράξεις,ονόματα...(στα αγγλικα διαθέσιμο για την ώρα)

    μοναξια και μοναχικοτητα

    vasia astrafti
    vasia astrafti
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 133
    Ηλικία : 46
    τόπος : sky
    Points : 172
    Reputation : 7
    Registration date : 23/10/2008

    μοναξια και μοναχικοτητα Empty μοναξια και μοναχικοτητα

    Δημοσίευση από vasia astrafti Πεμ Οκτ 23, 2008 8:20 pm

    Αγαπώ να είμαι μόνος. Ποτέ δε βρήκα τον σύντροφο που είχε τόση συντροφικότητα όση η μοναχικότητα.
    Θόρεϋ

    Η ιδιοτροπία του ερημίτη της μεγαλούπολης δεν είναι ότι θέλει να βρίσκεται κοντά στο Θεό, αλλά ότι θέλει να είναι μακριά από τους ανθρώπους.
    Χ. Μέιμπυ

    Θα δυσκολεύτηκε πολύ εκείνος που προκειμένου να βάλει περισσότερη αλήθεια κι αναλήθεια μαζί, μέσα σε λίγες λέξεις, είπε: "Όποιος είναι ευχαριστημένος από τη μοναχικότητα είναι άγριο θηρίο, ή Θεός. (εγω)



    Η μοναχικότητα είναι η μοίρα του κάθε μεγάλου διανοητή, μια μοίρα που θρηνήθηκε κατά καιρούς, αλλά που εξακολουθεί να διαλέγεται σαν το μικρότερο ανάμεσα σε δυο κακά.
    Α. Σοπενάουερ

    Σιγή και μοναχικότητα είναι οι καλύτεροι φίλοι της ψυχής.
    Χ. Λονγκφέλλοου

    Μοναχικότητα, το καταφύγιο του στοχαστή, του μεγαλοφυή ο αχώριστος σύντροφος.
    Ρ. Έμερσον

    Το άπειρο πλήθος είναι κι αυτό επίσης μια μοναξιά.
    Κατύς

    Το ταλέντο του ανθρώπου αναπτύσσεται μέσα στη μόνωση , ο χαρακτήρας του όμως, σχηματίζεται μέσα στις τρικυμίες της ζωής.
    Γκαίτε

    Είμαστε τα μόνα θηλαστικά που δε ζευγαρώνουν από πίσω, αλλά πρόσωπο με πρόσωπο (Ντ. Μόρρις). Το επιβάλλει στο σώμα μας η μοναδικότητά του, και η μοναξιά του. (Σ. Λιακάτου).(αυτο παιζεται)


    Μη βασίζεσαι ολοκληρωτικά σε κανέναν άλλον άνθρωπο, όσο κι αν είναι αγαπητός. Αντιμετωπίζουμε τις μεγαλύτερες δοκιμασίες της ζωής μόνοι μας.
    Α. Μάκφαιηλ

    Στη μοναχικότητα ο άνθρωπος μπορεί να αποκτήσει τα πάντα, εκτός από χαρακτήρα.
    Σταντάλ

    Είχα τρεις καρέκλες στο σπίτι μου. Μια για τη μοναχικότητα, δύο για τη φιλία και τρεις για την κοινωνία.
    Χ. Θόρροου

    Όλα μας τα δεινά προέρχονται από το ότι δεν είμαστε ικανοί να καθίσουμε ήρεμα σ' ένα δωμάτιο μονάχοι.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 9:31 am